© Kirilased
 
logo

Huvitavat (näidis):


Seni külastusi

alates 28.09.2014
logo

Värvuste kasutamine

selgitav

Värvused

Kodulehel saab kasutada mistahes värvusi. Silmas tuleb vaid pidada seda, et lugemiseks pakutav tekst oleks ka raskusteta loetav.


Varjundid

Kui see vajalik, saab teksti esitada mitmes tulbas, aga nagu sellel alt tumeneva varjundiga tekstiväljal näha, ei sobi liiga hele taust heledates toonides taustaga. Samas on tumedal toonil keerukas lugeda musta teksti. Meie võimuses on muuta nii tausta kui ka teksti tooni just selliselt, nagu see kõige paremini sobib. Kõige traditsioonilisemalt kasutatakse võimalikult heledat või koguni valget tausta ja musta teksti, nagu see oleks tavalises raamatus. Ka vastupidine äärmus, kus tekst on valge ja taust tume või täiesti must, pole haruldane. Siin esitatud näited on täiesti juhuslikud ega tähenda kaugeltki seda, et need oleksid meie ainsad valikud.


Kontrastid » enne oli Selline

Näiteks kui lehel on läbivalt rohelised pealkirjad, kuid mingit olulisemat teksti soovitakse rõhutada sarnasel rohelisel taustal, ei sobi varasem läbivalt esitatud roheline pealkiri enam kuidagi. Sellistel juhtudel soovitame kasutada kas vastandvärvusi või samal lehel kasutatud toonidele lähedasi heledaid toone.Pilttaust

Põhimõtteliselt saab taustaks kasutada ka mistahes pilte. Kuid piltide puhul on probleem selles, et neil kujutatud esemed moodustavad kaunis keerukaid mustreid ning enne pildi valimist peab tublisti kaaluma, milline neist sobiks: ühtlase taustaga pildi puhul pole ka selle taustaks seadmine probleem.


Tekst pildil

Selline on tume tekst kirjul pildil. Tumedale taustale jääv tekst on samahästi kui loetamatu, samas kui heledamal taustal muutub lugemine tublisti lihtsamaks.

Selliselt paistab valge tekst kirjul pildil. Tumedale taustale jääv tekst on kergesti loetav, kuid heledam taust muudab ka lugemise tublisti keerukamaks.

Kui tingimata on tarvis kasutada kirjut tausta, siis üheks võimaluseks on tekst kujundada poolläbipaistvasse kasti.

Üks võimalus on kasutada tumeda varjundiga valget teksti või ka vastupidiselt, nagu järgneval real.

Ka on võimalik on kasutada musta teksti, millel on hele vari. Kõik oleneb konkreetsest situatsioonist.

Lühidalt on ka siin võimalikud kõiksugused erinevad variandid, ja Kirilased hoolitsevad, et tulemus oleks parim.

 

näidisleht
Näidis 2
Kodulehe vormistusnäide nr 2
Servamenüü